Kuchynský nábytok

Základom každej kuchyne už dávno nie je iba hrniec a kuchynský rúra. V súčasnosti sa stáva kuchyňa plnohodnotným priestorom v byte či dome. Kuchynská linka je jedným z najčastejšie využívaným miestom pre prácu v dome, preto treba dbať na jej správny výber.

Kuchyňa je obrazom vašich predstáv a vášho štýlu. Kuchyňu by si mal zariadiť a vybrať ten, kto v nej bude tráviť najviac času. Potom sa kuchyňa stane skutočným srdcom Vášho domova. Praktické a módne je zásuvkové usporiadanie kuchyne a magnetickej otváranie dvierok namiesto úchytiek, vstavané spotrebiče s dvierkami v designe celej kuchyne. Technika umožňuje úsporu priestorov a zvyšovanie funkčnosti každým rokom.

Kuchyňa býva jediným skutočným pracoviskom v byte. Preto je kuchynský nábytok jeden z najnamáhanejších v celom byte. Ročne sa na Slovensku predajú tisíce nových kuchynských liniek. Niektorí spotrebitelia musia kúpiť novú kuchyňu do novostavby iný sa zas rozhodnú vymeniť obstarožnú linku v staršom byte. Iných nalákajú na neplánovaný nákup letáky s akciovými kuchyňami za výhodnú cenu. Kuchynský nábytok je dlhodobá investícia a jeho používanie kladie vysoké nároky na kvalitu. Preto by ste nemali impulzívne „skočiť“ na prvú lákavú ponuku hypermarketu.

Plánovanie kuchyne
Dôležité je si kuchyňa správne naplánovať. Znovu vám môže byť nápomocný odborník. V dnešnej dobe však nie je problém vybrať už hotové riešenie a to jednoducho upraviť podľa rozmerov a možností priestorov. Stačí potom zamerať a zakresliť jednotlivé časti kuchynskej linky a konzultovať to s predajcom

Dispozičné riešenie kuchyne
Dispozičné riešenie kuchyne musí byť prispôsobené možnostiam bytu alebo domu. Otázka polohy a tvaru kuchyne je jednou z prvých pri stavbe domu alebo zariaďovaní nového bytu. V súčasnosti sa kuchyne často spájajú s obývačkou čím sa opticky zabezpečí väčší priestor. Samozrejme musíte počítať aj s niektorými kompromismi, ktorým sa nevyhnete. V kuchyni nie je smrad a hluk ničím nezvyčajným. Možnosť hosťovania návštevy a prípravy večera je veľmi nepraktická, podobne je to pri pozeraní televízie.

Dôležité aspekty kuchyne:
Kuchyňa musí byť ergonomicky
Kuchyňa musí byť útulná
Kuchyňa musí byť praktická
Na výrobu kuchynské linky sú dôležité kvalitné materiály
Kuchynská linka by mala poskytovať pohodlie pri práci
Dôležitá u kuchynských liniek je ľahká údržba

Značky kuchyne:

  • Kuchyne Hanák
  • Kuchyne Sykora
  • Kuchyne Ikea
  • Kuchyne Oresi
  • Kuchyne Gorenje
  • Kuchyne Nika
  • Kuchyne na mieru

Leave a Reply

Kancelársky nábytok
Kúpelňový nábytok